Slavonice a okolí

Slavonické náměstí

Informační automat na náměstí doporučujeme otestovat, i pro děti velmi poutavě zpracováno. Historii i současnost Slavonic sleduje a vlastní i tvoří občanské sdružení Slavonická renesanční společnost jejich stránky jsou zde. Nezapomeňte navštívit věž a podzemí.

Turistika, cykloturistika

Téměř 400 km cyklostezek a turistických tras. Velmi zajímavá Grasselova stezka pro kola i pěší až do blízkého Rakouska, Mlýn v Markvarci, nedaleký hrad Landštejn, Montserrat, vybydlený renesanční zámeček Český Rudolec.

Úzkokolejná dráha

V nedaleké Bystřici odjíždí z malebného nádraží několikrát denně vláček do Jindřichova Hradce, jehož trasa vede přenádhernou Českou Kanadou. Informace o vypravování historických vláčků najdete i s cenami a jízdními řády naleznete na stránkách provozovatele.

Maříž

Procházkou či projížďkou se dostanete do nedaleké Maříže na hranici s Rakouskem. Keramická dílna vyrábí známou keramiku a pro hosty jsou k dispozici dílny, kde si jak děti tak dospělí mohou namalovat vlastní keramiku. Podrobné informace zde.

Doporučujeme

Přírodní koupání ve Starém Městě pod Landštejnem, Zvůle (u Kunžaku), Pstruhový rybník, Osika (u Albeře). Muzeum samorostů pana Tůmy ve Slavonicích. Koupaliště Dačice Vodní pila Penikov. Při nepřízni počasí Landštejn, Dačice zámek, Telč, Nová Bystřice

Geocaching

Cache – zaniklé vesnice v těsné blízkosti hranic, historické památky, přírodní útvary (doporučeno na kole ) minimálně 4 dny celodenní zábavy

Máte dotaz ?